logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
تاریخچه دوربین های مدار بسته
امروزه دوربین ها همه جا حضور دارند، تاریخچه دوربین های مداربسته به سال 1942 میلادی باز می گردد. که برای اولین بار این ابتکار توسط یک مهندس آلمانی به نام Walter Brush به مورد اجرا گزارده شد و هدف از آن تست مخزن سوخت یک راکت بود.

یکی از پیشرفته ترین دوربین های موجود در حرفه دوربین مداربسته می باشد که انواع مختلفی داردامروزه دوربین ها همه جا حضور دارند، تاریخچه دوربین های مداربسته به سال 1942 میلادی باز می گردد. که برای اولین بار این ابتکار توسط یک مهندس آلمانی به نام Walter Brush به مورد اجرا گزارده شد و هدف از آن تست مخزن سوخت یک راکت بود. از آن زمان اغلب سیستمهای دوربین مداربسته که به CCTV -Closed Ciricuit TV- معروفند در سایت های مربوط به پرتاب و شلیک موشکها به کار گرفته شدتا بدین ترتیب از خرابی ها و یا عدم پرواز موشک ها که از نزدیک امکان رویت و تصویر برداری از آنها به جهت خطرات، حرارت ها وجود نداشت گزارش و تصویر تهیه گردد تا با آنالیز تصاویر به نقصها و کاستی های احتمالی پی برده شود.

این صنعت اغلب در شرایط خطرناک و پیچیده در امور صنعتی یا نظامی و محل های غیر قابل دسترس برای انسان مورد استفاده قرار می گرفت. CCTV در راکتورهای اتمی تولید سوخت هسته ای، اندازه گیری درجه حرارت، پیدا کردن ترک ها در توربین های هواپیما، استفاده می شد، بعدها این صنعت در اجتماع نیز ظاهر گردید که فواید اجتماعی زیادی به دنبال داشت. جنایاتی که دریکی از دبیرستانهای کلمبیا از طریق دوربین مداربسته کشف و ثبت گردید، شناسایی هویت عاملان بمب گذاری در مترو لندن نیز ازاین طریق انجام شد. این بهره وری ها موجب شد که این صنعت در مراکز مالی نظیر بانکها، برای شناسایی عاملان سرقت و یا در ترافیک برای کنترل آن و در راهها جهت کنترل سرعت گسترش یابد و در کاهش بزه کاری ها و تأمین امنیت برای شهروندان موثر واقع شود. منتقدین CCTV به آن لقب Big Brother -برادر بزرگتر- داده اند. دوربین ها می توانند همه جا و در هر موقعیتی بکار گرفته شوند، در یک نگاه اجمالی در میابیم که این سیستمها در امور زیادی نقش آفرینی می کنند که مهمترین آنها عبارتند از:

1- استفاده از دوربین ها در امور نظارتی، امور نظارتی خصوصی همچون منازل، ادارات، شرکت ها و یا نظارت محیط های عمومی نظیر مترو، فرودگاه و غیره.

2- استفاده از دوربین در امور مربوط به حفاظت و امنیت مثل حفاظت از مرزها، انبار ها، سفارتخانه ها، کارخانجات و غیره.

3- استفاده از دوربین در کنترل ترافیک شهری.

4- استفاده از دوربین در امور پزشکی مثل جراحی رباتیک از راه دور.

5- استفاده از دوربین در امور مدیریتی، مدیریت نظارتی

6- استفاده از دوربین در صنعت مثل دستگاههای پرس و شمارش قطعات، آسانسورها، دستگاههای بسته بندی وغیره .

7- استفاده از دوربینها در امور آموزشی، آموزش از راه دور توسط دوربین.

8- استفاده از دوربینها در زندانها و بازداشتگاهها.

9- استفاده از دوربین جهت انجام صحیح کار در ادارات و کارخانجات.

10- بررسی عملکرد دستگاههای خطوط تولید در فرایند کنترل کیفیت تولید. 11 -کنترل تردد و رفت و آمدها. 12-کنترل و حفظ سلامت و امنیت روانی و جانی افراد در جامعه.

11 -کنترل تردد و رفت و آمدها.

12-کنترل و حفظ سلامت و امنیت روانی و جانی افراد در جامعه.

13- جایگزینی و یا کاهش نیروی انسانی.

1390/5/19

خانه | گالری تصاویر | لینکستان | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان فلسطین جنوبی - خیابان شهید ذاکری | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهندسی ممتاز رایانه می باشد.